Serwis multimedialny „Katyń”

W ramach kontynuacji projektu „Domino Wolności” prowadzonej przez MSZ, powstała kolejna odsłona serwisu multimedialnego. Tym razem serwis jest poświęcony zbrodni katyńskiej. Prezentacja jest dostępna w 6 wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz rosyjskiej).

Poprzednie odsłony z cyklu „Domino Wolności”, które udało nam się zrealizować wspólnie z MSZ to „Fenomen Solidarności” oraz „Poznań – Budapeszt 1956 - Wspólne drogi do wolności''. Serwisy multimedialne dostępne są pod następującymi adresami http://solidarnosc.gov.pl/ oraz http://www.1956.pl/.

Serwis multimedialny „Katyń” prezentuje kalendarium podzielone na sześć okresów: 1939, 1940, 1941-1942, 1943-1945, PRL 1946-1989 oraz po 1990.

Udział Pana Andrzeja Wajdy w projekcie nadał prezentacji jedyny i niepowtarzalny charakter. Twórca filmu „Katyń” opowiada nam o swoich osobistych przeżyciach. We wspomnieniach nawiązuje do swoich relacji z ojcem, o rozstaniu i pożegnaniu z Nim. Pan Andrzej Wajda przybliża nam moment, kiedy i w jaki sposób do jego świadomości dotarła prawda o Katyniu. Reżyser opowiada nam również o swojej twórczości związanej nierozerwalnie z trudnymi powojennymi dziejami Polski.

Cała prezentacja ma charakter filmu dokumentalnego, przedstawiającego fakty oraz zebrane materiały archiwalne w nowoczesny i ciekawy sposób, który ma na celu zainteresować również młodego internautę.

Materiał z udziałem Pana Wajdy został nagrany przy wykorzystaniu techniki blue-box.

Zdjęcia

Grupa Akonet

  • Akonet
  • Scigacz.pl
  • iservices.pl
  • Facebook
  • Tweeter
  • Flickr