Serwis internetowy polskapomoc.gov.pl

Celem projektu było zaprojektowanie i wykonanie strony internetowej, która będzie poświęcona polskiemu programowi pomocy zagranicznej. Jedną z głównych funkcji pełnionych przez serwis jest przybliżenie odbiorcom tematyki pomocy zagranicznej, a także umożliwienie zainteresowanym podmiotom dostępu do danych dotyczących konkursów na granty organizowanych przez Ministra Spraw Zagranicznych RP oraz przez komisję Europejską.

W ramach projektu został zaprojektowany indywidualny projekt graficzny serwisu, a wdrożony system CMS SiteWEB umożliwił pracownikom sprawne zarządzanie treściami na dwóch poziomach uprawnień, w trybie edycji jak i publikacji materiałów po uprzedniej akceptacji.

Na stronę internetową składa się również szereg elementów interaktywnych. Udostępniona mapa świata umożliwia kliknięcie w region kraju, któremu Polska obecnie pomaga i tym samym pozyskanie szczegółowych informacji na temat zakresu udzielanej pomocy. W dziale debaty i opinie umożliwiono Internautom wyrażanie swoich opinii na temat zamieszczonych materiałów za pomocą systemu komentarzy, a udostępnione narzędzie WEBSubskrypcja pozwala utrzymać bieżący kontakt z użytkownikami serwisu poprzez cotygodniowy mailing.

Ponieważ serwis ma charakter informacyjny ważne jest aby nawigacja po serwisie był prosta. W tym celu oprócz Menu głównego udostępniono narzędzie umożliwiające powrót z każdego miejsca serwisu na stronę główną, a zamieszczona Mapa serwisu umożliwia łatwy podgląd struktury serwisu

Serwis został udostępniony w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz rosyjskiej i jest dostępny pod adresem http://www.polskapomoc.gov.pl/

Zdjęcia

Grupa Akonet

  • Akonet
  • Scigacz.pl
  • iservices.pl
  • Facebook
  • Tweeter
  • Flickr