Ścigacz.pl - portal motocyklowy w nowej odsłonie

Stworzyliśmy nowy wygląd największego w Polsce portalu o tematyce motocyklowej.  Jednocześnie przebudowaliśmy najważniejsze narzędzia serwisu, przyspieszając ich działanie i czyniąc je bardziej intuicyjnymi.

Portal Ścigacz.pl zawiera bardzo dużo informacji. Dlatego podstawowym celem projektu było bardziej przejrzyste i czytelne ułożenie zgromadzonych w serwisie informacji. Osiągnęliśmy to przez zastosowanie możliwie prostej i czytelnej stylistyki oraz przez mocniejsze zaakcentowanie zdjęć w systemie komunikacji serwisu.

W ramach projektu zmieniony został kod stron tak, aby strony były szybciej ładowane przez przeglądarki i aby ich indeksowanie przez wyszukiwarki internetowe przebiegało bardziej efektywnie. Nowy serwis jest również bardziej zintegrowany z serwisami społecznościowymi.

W ramach prac nad nowym portalem Ścigacz.pl zmieniliśmy część narzędzi dostępnych na jego stronach. Poniżej przedstawiamy najciekawsze zmiany.

Kalendarium imprez motocyklowych

Nowe kalendarium imprez motocyklowych w portalu Ścigacz.pl ma postać graficzną. Informacje o imprezach są wyświetlane w taki sposób, jakby były pozycjami zaznaczonymi w prawdziwym kalendarzu. Nowe kalendarium jest dostępne pod adresem: http://www.scigacz.pl/Imprezy,motocyklowe,1932.html

Dynamiczna baza motocykli

W serwisie Ścigacz.pl można znaleźć bardzo wiele opisów motocykli. Żeby uniknąć sytuacji, w której użytkownik otrzymuje na jednej stronie bardzo wiele linków do opisów poszczególnych modeli, nowa baza motocykli jest dynamicznie generowana po stronie użytkownika. Na początku wyświetlane są informacje o najbardziej popularnych modelach. Gdy użytkownik zacznie wpisywać nazwę interesującego go motocykla, wtedy lista najbardziej popularnych modeli jest dynamicznie (bez konieczności ponownego załadowania strony) zastępowana listą modeli, które pasują do wpisanego ciągu znaków. Ogranicza to ilość informacji, wyświetlanych użytkownikowi, i ułatwia znalezienie potrzebnego modelu. Nowa baza motocykli jest dostępna pod adresem: http://www.scigacz.pl/Motocykle,103.html

Galerie foto

Portal Ścigacz.pl zawiera setki tysięcy zdjęć. Dlatego w nowej wersji serwisu bardzo rozbudowaliśmy narzędzia do katalogowania i przeglądania zdjęć. Jednym z nowych narzędzi jest przeglądarka zdjęć, która ułatwia przejrzenie wszystkich zdjęć w galerii oraz wyświetlenie tych, które są najbardziej interesujące w trybie pełnoekranowym. Nowe   galerie są dostępne pod adresem: http://www.scigacz.pl/Galeria,1766.html

Wszystkie prace związane z przebudową portalu wykonaliśmy w ciągu 6 miesięcy. Nowy portal motocyklowy Ścigacz.pl można zobaczyć on-line pod adresem www.scigacz.pl.

Zdjęcia

Grupa Akonet

  • Akonet
  • Scigacz.pl
  • iservices.pl
  • Facebook
  • Tweeter
  • Flickr