Prezentacja multimedialna dla PAIZ

Polska ukazana na mapie jako bijące serce Europy - tak zaczyna się prezentacja multimedialna w technologi flash stworzona w grudniu 2007 na potrzeby Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. Projekt został zrealizowany w oparciu o dynamiczną formę, która w ciekawy sposób zachęca do zapoznania się z jej treścią.

Podejmując się stworzenia tego projektu zastanawialiśmy się jak przedstawić Polskę jako kraj interesujący i zachęcający do inwestowania w nim kapitału zagranicznego. Informacje zawarte w prezentacji ukazują Polskę jako ważnego partnera na polu międzynarodowym i unijnym. Projekt podzielono na 7 głównych kategorii tematycznych, które mają na celu odpowiedzieć na pytanie „Why Poland".
Dane zawarte w kategoriach tematycznych obrazują na jakim etapie gospodarczym jest Polska. Przedstawiają szczegółowo informacje na temat prawnych uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej oraz te dane dotyczące napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski. Z prezentacji firmy mogą również uzyskać podstawowe informacje na temat działalności PAIZ S.A.

Projekt multimedialny udostępniono w pięciu wersjach językowych: angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej niemieckiej oraz rosyjskiej. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi wersjami odbywa się za pomocą przycisków obrazujących flagi określonych krajów. W prezentacji
istnieje również menu umożliwiające użytkownikowi automatyczne odtwarzanie slajdów, zatrzymanie na określonym slajdzie czy też swobodne przejście między poszczególnymi kategoriami tematycznymi. Dodatkowo w każdym momencie możemy zakończyć oglądanie prezentacji lub skorzystanie z menu głównego w celu powrotu do poprzedniego slajdu bądź przejść do następnego.
Towarzysząca ścieżka lektorska jest przydatna w przypadku odtwarzania prezentacji bez udziału osoby omawiającej jej zawartość merytoryczną, a także stanowią miłe dla ucha tło.
Istotną kwestią prezentacji jest jej czytelność i jasna forma przekazu, zatem mamy nadzieję, że przy współpracy z PAIZ udało nam się zrealizować ten cel i stworzyć projekt, który w przystępny sposób dostarcza dane na temat stanu polskiej gospodarki, przedstawia system wsparcia dla inwestycji zagranicznych a także płynących z nich korzyści. Jednak ocenę projektu pozostawiamy jej docelowym odbiorców.

Zdjęcia

Grupa Akonet

  • Akonet
  • Scigacz.pl
  • iservices.pl
  • Facebook
  • Tweeter
  • Flickr