Prezentacja multimedialna dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Prezentacje multimedialne w technologii Flash są atrakcyjne wizualnie. Jednak zazwyczaj, gdy musimy coś zmienić w takiej prezentacji, konieczne jest ponowne angażowanie specjalisty znającego technologię Flash. Wydłuża to czas, potrzebny na rozbudowanie prezentacji np. o nowe slajdy i wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Idealnym rozwiązaniem byłaby prezentacja interaktywna, która zawierałaby muzykę, filmy, zdjęcia, opisy tekstowe i jednocześnie którą można byłoby łatwo rozbudować o kolejne materiały, gdy tylko takie się pojawią. Takie wyzwanie stało przed nami przy tworzeniu prezentacji Flash dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stworzona przez nas prezentacja multimedialna promuje projekty, realizowane w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej. W prezentacji znajdują się opisy poszczególnych projektów oraz związanie z nimi materiały multimedialne – filmy i zdjęcia. Wszystko to jest dostępne w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Podstawą nawigacji w prezentacji jest mapa Polski z zaznaczonymi na niej miastami, w których były realizowane poszczególne projekty. Po wybraniu miasta możemy zobaczyć listę wszystkich projektów promocyjnych, zrealizowanych w danym mieście. Prezentacja ma otwartą formę i możliwe jest łatwe dodawanie do niej informacji o kolejnych projektach. W efekcie Klient ma możliwość dodania do niej na przykład nowych zdjęć, nowych filmów lub całych nowych projektów bez konieczności posługiwania się technologią Flash. Wszystko jest możliwe do zrealizowania z poziomu plików konfiguracyjnych prezentacji.

Prezentacja jest wykonana w taki sposób, aby możliwe było jej uruchamianie zarówno na nośnikach danych: dyskach, płytach CD/DVD, pendrive, itp., jak również za pośrednictwem Internetu. Zastosowane w niej mechanizmy buforowania danych sprawiają, że pomimo dużej liczby filmów i zdjęć prezentacja działa szybko zarówno lokalnie, jak też zdalnie za pośrednictwem łącz internetowych.

Prezentację mogą Państwo zobaczyć pod adresem: http://www.fwk.mkidn.gov.pl/mp/

Zdjęcia

Grupa Akonet

  • Akonet
  • Scigacz.pl
  • iservices.pl
  • Facebook
  • Tweeter
  • Flickr