Pierwsza odsłona polskich przygotowań do prezydencji - www.prezydencjaue.gov.pl

5 lutego 2009 roku odbyła się konferencja prasowa podczas której pełnomocnik rządu do spraw przygotowania organów administracji rządowej do sprawowania przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej – min. Mikołaj Dowgielewicz zainaugurował nową stronę internetową znajdującą się pod adresem www.prezydencjaue.gov.pl

Polska Prezydencja w Radzie UE została przedstawiona w portalu przy użyciu intensywnych kolorów, zastosowane zostało czytelne menu z szeregiem informacji o przygotowaniach Polski do objęcia prezydencji.

Na potrzeby Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej stworzyliśmy serwis internetowy, w którym między innymi można znaleźć odpowiedzi na pytania: czym jest prezydencja, jak są prowadzone przygotowania do polskiego przewodnictwa w Radzie UE itp.

Zależało nam na przyjaznej a zarazem wyrazistej pod względem kolorystyki szacie graficznej oraz intuicyjnym menu. Dodatkowo chcieliśmy wydobyć przestrzeń, która pozwoliłaby na zamieszczenie dużej ilości treści nie przytłaczając internautów ilością materiału.

Dodatkowo, w serwisie przydatne informacje mogą znaleźć dziennikarze. Specjalnie dla nich stworzyliśmy zakładkę „media o prezydencji”, która zawiera komunikaty prasowe. Zamieszczane tam będą również wywiady, wystąpienia pełnomocnika rządu itp. Ze strony internetowej można pobrać biuletyn, zdjęcia z oficjalnych wizyt i rozmów oraz dokumenty. Dodatkowo można będzie korzystać z newslettera i RSS.

Efekty naszych wspólnych prac z klientem są widoczne na www.prezydencjaue.gov.pl

Zdjęcia

Grupa Akonet

  • Akonet
  • Scigacz.pl
  • iservices.pl
  • Facebook
  • Tweeter
  • Flickr